Szykowne garsonki dla starszych pań

Każda przedstawicielka płci pięknej ma prawo wyglądać elegancko bez względu na to jaka data urodzenia figuruje w jej metryce. Rok urodzenia będzie miał natomiast wpływ na wybór odpowiedniej kreacji. Projektanci bowiem inne stroje przygotowali dla młodzieży, odmienne dla ich starszych koleżanek. A co przeznaczyli dla starszych pań? Pierwsza propozycja to eleganckie damskie bluzki i tuniki. Same jednak one nie wystarczą. Dlatego propozycja numer dwa to szykowne garsonki.
Dla formalności trzeba powiedzieć jaki strój kryje się pod tą nazwą. Najprościej rzecz ujmując jest to komplet składający się ze spódnicy i marynarki. Ciężko byłoby wyobrazić sobie babcię w spódniczce mini, dlatego chyba nikogo nie zdziwi, że w kwestii długości króluje ta do kolan lub do połowy łydki.

Starsze panie nie przepadają za szokowaniem swoim wyglądem. Te, które chcą to robić wyglądają często, delikatnie mówiąc, niepoważnie. Dlatego też projektanci stawiają jedynie na stonowane barwy – czernie, biele, beże. Jeśli pojawia się kolor jest on natomiast pastelowy. W kwestii materiałów także panuje mniejsza różnorodność, ponieważ nie używa się lekkich i zwiewnych tkanin. Częściej za to pojawiają się dodatkowe elementy, takie jak np. kołnierz z lisa (oczywiście sztuczny). Doskonałą ozdobą będzie także elegancka apaszka. Może ona stać się nie tylko dopełnieniem stroju, ale także spełnić rolę biżuterii.

Szykowne garsonki wymagają dobrania odpowiedniego towarzystwa, mianowicie przede wszystkim butów i torebki. Jeśli chodzi o obuwie z pewnością nie mogą to być sandały. W grę wchodzą jedynie eleganckie szpilki na niebyt wysokim obcasie. Ich kolor nie powinien być krzykliwy. Podobnie sytuacja wygląda gdy nie będzie ona ani całkiem mała, ani duża, rozmiar pośredni jest jak najbardziej na miejscu, a idealnie gdy dodatkowo ma dwa krótkie uszy do trzymania w ręce.

Na jakich uroczystościach sprawdzą się eleganckie garsonki? Absolutnie na każdej. Bez względu na to czy będzie to komunia, wesele czy rodzinne przyjęcie. Kobieta, która założy ten strój będzie wyglądać niezwykle elegancko. Sprawdzą się doskonale bez względu także na porę roku. W zimie wystarczy założyć dodatkowo płaszcz, w lecie natomiast rozpiąć marynarkę.